Na cestě horami i životem...

O mně - Hynek Rychtář

Miluji hory, skályskalní města, hluboké lesy, louky, horské bystřiny, nebe nad hlavouputování přírodou. V dětství jsem prožíval túry s rodiči do Tater, Slovenského ráje, Českého Švýcarska, Tiských stěn, Krkonoš. Hltal jsem příběhy o horolezcích, leč horolezcem jsem se nestal. 

Jako vystudovaný ekonom se zaměřením na psychologii v managementu jsem svůj profesní život spojil s prací od stolu, počítačem a s kravatou uvázanou kolem krku. Na škole jsem tenkrát hltal ekonomii a matematiku, ale ekonomem jsem se nestal.  V roce 2010 jsem se rozhodl skončit se zaměstnáním recruitera a začít podnikat. Stal jsem se spoluzakladatelem personální agentury. Většinu pracovního času jsem byl přikován k notebooku.

S přibývajícím věkem jsem si řekl, že je třeba plnit si své sny. Začal jsem se částečně profesionálně věnovat mé velké vášni. Pohybu a pobytu v přírodě, a to formou doprovázených poutí, túr po horách či kurzů Via Ferrat

Jsem akreditovaným Horským průvodcem (MŠMT), akreditovaným instruktorem lezení na umělých stěnách (MŠMT) a členem Českého spolku horských průvodců.

Jako horský průvodce jsem oprávněn vodit klienty, jednotlivce i skupiny, v horském terénu, škrábat se na vysoké i nízké kopce po turistických značkách nebo cestou Via Ferrat. (Pokud však hledáte jedince, který vás dostane na Gerlach, Matterhorn nebo Mont Blanc, poptejte prosím služby horského vůdce.)     

Vždy mě štvalo slovo kouč. Úspěšně jsem absolovoval akreditovaný trénink (MŠMT/ICF) koučinku. Koučink mě jako metoda seberozvoje zaujal a v životě mi hodně pomohl. Ale koučem jsem se taky nestal.

V posledních letech mě nadchla turistika naboso, která mě dodává neskutečnou energii. Bez bot jsem uběhl i šestnáctikilometrový závod přírodou nebo vykonal několikadenní přechod přes část Krkonoš.

Vedle mraků v horách mám slabost i pro Cloud v síti, aktuálně tak působím i jako Salesforce konzultant.  

Můžete se se mnou spojit na LinkedIn nebo Facebooku.

A proč tedy "Bez kravaty"

 

Kravata. Vázanka. Vázat, uvázat, vázat se, uvázat se, nechat se svázat... Nasadit někomu kravatu.

"Pro mě "bez kravaty" znamená zbavit se "vnitřní nesvobody", rozbít okovy, které kravata symbolizuje. Zastavit se, dát volno kreativitě, myšlenkám a...jednat. Najít svůj účel. Přijmout. Odmítnout. Vyrovnat se. Prožít. Udělat drobnou změnu. Ujasnit si myšlenky. 

Vycházka. Pouť. Túra. Výstup. To jsou metafory cesty, cesty našeho života, při kterých se můžeme naučit akceptovat sami sebe, posílit naše vztahy, oživit naši práci, zbavit se závislostí a strachů, dát životu správný směr a vášeň

Skutečné putování - pouť. Skutečná túra. Výlet. Peší turistika. To jsou momenty, kdy z nás spadne koloběh deního života i povinností. Kdy jsme tady a těď. Kdy můžeme bezpečně překročit naší komfortní zónu a  zároveň si během putování utříbit naše myšlenky, ale i si vyzkoušet něco nového a zjistit, co v nás je.  Pobyt a pohyb v přírodě, v sepětí s naší podstatou, to je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat. Nejlépe pravidlně, nebo když zrovna potřebujeme.