Na túře životem...

Proč Bez kravaty

Kravata. Vázanka. Vázat, uvázat, vázat se, uvázat se, nechat se svázat... Nasadit někomu kravatu.

Posláním Bez kravaty je zbavit se vnitřní nesvobody, rozbít okovy, které kravata symbolizuje. Zastavit se, dát volno naší kreativitě, myšlenkám a...jednat. Uvolnit svůj potenciál. Najít svůj účel. Přijmout. Vyrovnat se. Udělat drobnou změnu. Ujasnit si myšlenky. 

Pouť. Túra. Výstup. To jsou metafory cesty, cesty našeho života, při kterých se můžeme naučit akceptovat sami sebe, posílit naše vztahy, oživit naši práci, zbavit se závislostí a strachů, dát životu správný směr a vášeň. 

Skutečné putování - pouť. Skutečná túra. Výlet. Peší turistika. To jsou momenty, kdy z nás spadne koloběh deního života i povinností. Kdy jsme tady a těď. Kdy můžeme bezpečně překročit naší komfortní zónu a  zároveň si během putování utříbit naše myšlenky, ale i si vyzkoušet něco nového a zjistit, co v nás je.  Pobyt a pohyb v přírodě, v sepětí s naší podstatou, to je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat. Pravidlně, nebo když zrovna potřebujeme.

O mě - Hynek Rychtář

Horský průvodce s akreditací MŠMT, akreditovaný externí profesionální kouč, konzultant a podnikatel
V roce 2010 jsem se rozhodl sundat kravatu, skončit se zaměstnáním a začít podnikat. Stal jsem se spoluzakladatelem personální agentury, kde působím dodnes. Vedle toho se částečně profesionálně věnuji mé velké vášni - doprovázeným poutím, horám a (nejen) ferratám.