Na cestě horami i životem...

O mně - Hynek Rychtář

Miluji hory, skályskalní města, hluboké lesy, louky, horské bystřiny, nebe nad hlavouputování přírodou. V dětství jsem prožíval túry s rodiči do Tater, Slovenského ráje, Českého Švýcarska, Tiských stěn, Krkonoš. Hltal jsem příběhy o horolezcích, leč horolezcem jsem se nestal. 

Jako vystudovaný ekonom se zaměřením na psychologii v managementu jsem svůj profesní život spojil s prací od stolu, počítače a s kravatou uvázanou kolem krku. Na škole jsem tenkrát hltal ekonomii a matematiku, ale ekonomem jsem se nestal.  V roce 2010 jsem se rozhodl skončit se zaměstnáním a začít podnikat. Stal jsem se spoluzakladatelem personální agentury. Většinu pracovního času jsem byl přikován k notebooku.

S přibývajícím věkem jsem si řekl, že je třeba plnit si své sny. Začal jsem se částečně profesionálně věnovat mé velké vášni. Pohybu a pobytu v přírodě, a to formou doprovázených poutí, túr po horách či kurzů Via Ferrat

Jsem akreditovaným Horským průvodcem (MŠMT), akreditovaným instruktorem lezení na umělých stěnách (MŠMT) a členem Českého spolku horských průvodců.  

Vždy mě štvalo slovo kouč. Úspěšně jsem absolovoval akreditovaný trénink (MŠMT/ICF) koučinku. Do koučinku jsem se nakonec zamiloval a v životě mi hodně pomohl. Víc než kouč se mi líbí slovo (osobní) průvodce. A dobrodruh. Tedy dobrý druh.

V posledních letech mě nadchla turistika naboso, která mě dodává neskutečnou energii. Bez bot jsem uběhl i šestnáctikilometrový závod přírodou nebo vykonal několikadenní přechod přes část Krkonoš.

Můžete se se mnou spojit na LinkedIn nebo Facebooku.

A proč tedy "Bez kravaty"

 

Kravata. Vázanka. Vázat, uvázat, vázat se, uvázat se, nechat se svázat... Nasadit někomu kravatu.

"Pro mě "bez kravaty" znamená zbavit se "vnitřní nesvobody", rozbít okovy, které kravata symbolizuje. Zastavit se, dát volno kreativitě, myšlenkám a...jednat. Najít svůj účel. Přijmout. Odmítnout. Vyrovnat se. Prožít. Udělat drobnou změnu. Ujasnit si myšlenky. 

Vycházka. Pouť. Túra. Výstup. To jsou metafory cesty, cesty našeho života, při kterých se můžeme naučit akceptovat sami sebe, posílit naše vztahy, oživit naši práci, zbavit se závislostí a strachů, dát životu správný směr a vášeň

Skutečné putování - pouť. Skutečná túra. Výlet. Peší turistika. To jsou momenty, kdy z nás spadne koloběh deního života i povinností. Kdy jsme tady a těď. Kdy můžeme bezpečně překročit naší komfortní zónu a  zároveň si během putování utříbit naše myšlenky, ale i si vyzkoušet něco nového a zjistit, co v nás je.  Pobyt a pohyb v přírodě, v sepětí s naší podstatou, to je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat. Nejlépe pravidlně, nebo když zrovna potřebujeme.