Na cestě horami i životem...

O mě - Hynek Rychtář

Horský průvodce s akreditací MŠMT, akreditovaný (MŠMT) externí profesionální kouč (124 hodin vzdělání dle ICF standardů), konzultant a podnikatel
V roce 2010 jsem se rozhodl sundat kravatu, skončit se zaměstnáním a začít podnikat. Stal jsem se spoluzakladatelem personální agentury, kde působím dodnes. Vedle toho se profesionálně věnuji mé velké vášni - doprovázeným poutím, horám a (nejen) ferratám.

A proč tedy "Bez kravaty"

 

Kravata. Vázanka. Vázat, uvázat, vázat se, uvázat se, nechat se svázat... Nasadit někomu kravatu.

Posláním "Bez kravaty" je zbavit se "vnitřní nesvobody", rozbít okovy, které kravata symbolizuje. Zastavit se, dát volno naší kreativitě, myšlenkám a...jednat. Uvolnit svůj potenciál. Najít svůj účel. Přijmout. Vyrovnat se. Udělat drobnou změnu. Ujasnit si myšlenky. 

Vycházka. Pouť. Túra. Výstup. To jsou metafory cesty, cesty našeho života, při kterých se můžeme naučit akceptovat sami sebe, posílit naše vztahy, oživit naši práci, zbavit se závislostí a strachů, dát životu správný směr a vášeň

Skutečné putování - pouť. Skutečná túra. Výlet. Peší turistika. To jsou momenty, kdy z nás spadne koloběh deního života i povinností. Kdy jsme tady a těď. Kdy můžeme bezpečně překročit naší komfortní zónu a  zároveň si během putování utříbit naše myšlenky, ale i si vyzkoušet něco nového a zjistit, co v nás je.  Pobyt a pohyb v přírodě, v sepětí s naší podstatou, to je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat. Nejlépe pravidlně, nebo když zrovna potřebujeme.